Nowy Zakup Umacnia Pozycję Prologis w Okolicach Czeskiej Pragi

Prologis Park Prague-Rudna Powiększył się o 14 Hektarów i Magazyn o Powierzchni 28 000 Metrów Kwadratowych

PRAGA (29 czerwca 2015 r.) – Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował o zakupie Westgate Park Rudna, centrum logistycznego należącego do Europa Capital, składającego się istniejącego budynku magazynowego o powierzchni 28 000 metrów kwadratowych oraz 14 hektarów gruntu pod zabudowę.

Nowy obiekt został włączony do sąsiadującego parku dystrybucyjnego Prologis Park Prague-Rudna, a jego nazwa została zmieniona na DC18. Budynek jest obecnie wynajęty w 52 procentach detalicznej sieci sklepów sportowych Sportisimo.

„Transakcja ta odzwierciedla strategię inwestycyjną Prologis, która koncentruje się na zakupie najwyższej jakości obiektów na kluczowych rynkach, co pozwala naszym Klientom optymalizować ich działalność,” powiedział Ben Bannatyne, managing director, regional head Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. „Powiększenie Prologis Park Prague-Rudna w ciągu roku od jego zakupu świadczy nie tylko o rosnącym popycie w regionie Pragi, ale również stanowi dowód na to, że Prologis potrafi dostrzec najlepsze rozwiązania pozwalające spełnić wymagania obecnych i przyszłych klientów.”

Po zawarciu tej transakcji Prologis Park Prague-Rudna składa się z 18 budynków i oferuje 191 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej. Park jest położony 20 kilometrów od centrum Pragi, tuż przy autostradzie D5, która zapewnia doskonały dojazd do Niemiec i Międzynarodowego Lotniska w Pradze.

Działając aktywnie w pięciu krajach CEE, z portfolio ponad 4,2 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 roku).