[12.05.2015] Prologis z Umową Build-to-Suit na 118 000 Metrów Kwadratowych w Niemczech

WARSZAWA (12 maja 2015 r.) Prologis Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy z firmą BMW Group na budowę obiektu build-to-suit o powierzchni 118 000 metrów kwadratowych w Landshut, w regionie Bawarii w Niemczech.

Obiekt zostanie zlokalizowany w północno-wschodniej części aglomeracji Monachium, przy autostradzie A92 łączącej okręg Bruckberg-Gündlkofen i miasto Landshut. Budynek będzie położony 35 kilometrów od centrum logistycznego Prologis Park Munich-Neufahrn, na jednym z niewielu w tym rejonie terenów umożliwiających zabudowę wielkopowierzchniową.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z normami pozwalającymi uzyskać certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenie Budownictwa Zrównoważonego (DGNB) na poziomie Silver. Ukończenie prac zaplanowano na pierwszy kwartał 2016 roku.

"Umowa ta pokazuje siłę naszych globalnych relacji z klientem i rozszerza współpracę z BMW Group do siedmiu rynków w Stanach Zjednoczonych i w Europie" – powiedział Thomas Karmann, senior vice president, dyrektor regionalny Prologis na Europę Północną. "Jako jedna z największych i najlepiej skomunikowanych nieruchomości w kraju, obiekt ten jeszcze bardziej wzmocni naszą silną pozycję na jednym z kluczowych niemieckich rynków, na którym dostępność gruntów jest ograniczona".

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 2 milionów metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Niemczech (stan na 31 marca 2015 r.).

wróć do listy [^]