[23.06.2015] Prologis Buduje Drugi BTS Dla Firmy Globus
Międzynarodowa Sieć Detaliczna Podwaja Powierzchnię w Prologis Park Prague-Jirny

WARSZAWA (28 maja 2015 r.) – PPrologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu z firmą Globus umowy na budowę obiektu typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 28 830 metrów kwadratowych w Pradze.

Obiekt, którego ukończenie planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku, powstanie na terenie Prologis Park Prague-Jirny, obok istniejącego już budynku BTS firmy Globus o powierzchni 31 765 metrów kwadratowych, którego umowa najmu została niedawno przedłużona. Magazyn posiada strefę magazynowania produktów w kontrolowanej temperaturze, wyposażoną w jednostki przeznaczone do składowania świeżych produktów i mrożonej żywności.

“Możliwość ekspansji w obrębie parku i rozwijania działalności 'pod jednym dachem' zaważyła na naszej decyzji,aby uczynić Prologis Park Prague-Jirny naszym głównym hubem logistycznym w Czechach" – powiedział Ondrej Zika, dyrektor ds. logistyki w firmie Globus. “Jesteśmy pewni, że firma Prologis spełni nasze specyficzne wymagania i dostarczy nam nowoczesny obiekt, który będzie doskonałym uzupełnieniem dla funkcjonującego już magazynu”.

“Przedłużenie umowy najmu i zlecenie budowy kolejnego obiektu typu build-to-suit na terenie tego samego parku jest potwierdzeniem, że dbamy o klientów i potrafimy dostarczyć odpowiednie rowiązania” – powiedział Martin Polák, senior vice president i country manager Prologis na Czechy i Słowację. “Cieszy nas fakt, że firma Globus postanowiła umocnić swoją pozycję, współpracując z Prologis. Z radością będziemy w dalszym ciągu wspierać jej działalność na terenie Czech i w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Prologis Park Prague-Jirny oferuje ponad 211 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej. Obecnie na terenie parku trwa budowa dwóch obiektów typu build-to-suit o powierzchni 44 000 metrów kwadratowych, których ukończenie planowane jest w bieżącym kwartale. Park położony jest 8 kilometrów na wschód od granicy miasta, w pobliżu autostrady D11, która zapewnia dostęp do krajowej i międzynarodowej sieci drogowej, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów zarówno na rynek lokalny, jak i do sąsiadujących krajów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w CEE z portfolio ponad 4,2 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2015 roku).
wróć do listy [^]